Share on Social Media

كداميك از اين سرورها ارزانتر هستند؟

معمولا سرورهاي لينوكس نسبتبه سرورهاي ويندوز ارزانتر خدمات مي دهند در ضمن خدماتي هم كه ارائه مي دهند داراي امكانات زيادي از لحاظ اكانت زير دامنه – ايميل – اكانت FTP  و ... هستند . دليل اصلي ارزان بودن هاست سرورهاي لينوكس رايگان بودن تقريبا تمامي برنامه هاي كاربردي و از جمله خود سيستم عامل لينوكس است.

كداميك از سرورها داراي ثبات و امنيت بيشتري هستند؟

سرورهاي لينوكس بنا به ويژگي هاي سيستم عامل حاكم بر آنان از جمله كد باز بودن نرم افزار ها و قدمت و پايداري برنامه هاي كاربردي و خود هسته اصلي لينوكس داراي ثبات و امنيت بيشتري نسبت به سرورهاي ميندوز هستند و كمتر در معرض تهديد قرار مي گيرند.

 

 كداميك از سرورها سريعتر عمل مي كنند ؟

چون اكثر سرورها از سخت افزارهايي در يك سطح استفاده میکنند سرعت آنها چندان با يكديگر تفاوتي ندارند ولي برخي از كاربران خدمات ميزباني معتقدند كه سرورهاي لينوكس سريعتر از سرورهاي ويندوز به بازديد كنندگان سرويس ارائه مي دهند. حقیقت اینست که امکانات موجود در لینوکس امکان بهینه سازی سرور را برای ارائه سرویس راحتتر میکند.
كداميك از سرورها از نرم افزارهاي بيشتري پشتيباني مي كنند؟
سرورهاي ويندوز بيشتر از سرورهاي لينوكس از نرم افزار هاي برنامه نويسي و ايجاد بانك هاي اطلاعاتي پشتيباني مي كنند؛ ولی این پشتیبانی مخصوصا در مورد پی.اچ.پی به دلیل ناقص بودن و امنیت پایین؛ کاربرد محدود دارد. بطور جد توصیه میشود از هاستینگ ویندوز برای سایت های طراحی شده با php/mysql استفاده نکنید. 


قابل توجه:
برخي ها بر اين باورند كه براي كار كردن با سرورهاي لينوكس حتما بايد از سيستم عامل لينوكس در کامپیوترهای شخصی خود استفاده كنند و يا حتي فكر مي كنند كه فقط بازديدكنندگاني مي توانند از سايت هاي مبتني بر لينوكس استفاده نمايند كه سيستم عامل رايانه آنان لينوكس است . اين طرز فكر كاملا اشتباه است . با هر سيستم عاملي مي توان به سرورهاي مبتني بر لينوكس متصل شد و يا از آنها بازديد نمود. مدیریت سرویس های در اختیار کاربر نیز عمدتا توسط کنترل پنل هاستینگ و سرویس های اف.تی.پی و ایمیل انجام میشود که با هر سیستم شخصی میتوانید از آنها استفاده کنید.

 

* در صورت عدم پرداخت پول در هر مرحله سایت به طور کامل از دسترس خارج خواهد شد.